Aktualności


Nabór na stanowisko Pracownika socjalnego

2019-09-05

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Pracownika socjalnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzelach Krajeńskich.

Dołączone pliki:


Informujemy, że dnia 03 września 2019 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Spoełcznejw Strzelcach Krajeńskich bdędzie nieczynny z uwagi na szkolenie całodniowe pracowników.

2019-08-27

Informujemy, że dnia 03 września 2019 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich będzie nieczynny z uwagi na szkolenie całodniowe pracowników.
Za utrudnienia przepraszamy.


Uwaga na cyberprzestępców

2019-08-13

Przy składaniu drogą elektroniczną wniosku o „500 plus” i „Dobry start” trzeba zachować czujność i nie dać się oszukać cyberprzestępcom – ostrzega Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Cyberprzestępcy próbują oszukać osoby składające wniosek, przekierowując na fałszywe strony lub wysyłając SMS-a.
Wnioski o świadczenia z programów „Rodzina 500 plus” i „Dobry start” przez internet można składać już od 1 lipca. Z kolei od sierpnia wnioski można składać także drogą tradycyjną: w urzędzie lub listownie.
We wtorek resort rodziny przypomniał, że przy składaniu wniosku drogą elektroniczną trzeba zachować czujność i nie dać się oszukać cyberprzestępcom.
Cyberprzestępcy próbują oszukać rodziny składające wniosek, przekierowując na fałszywe strony lub wysyłając SMS-a.
„Pamiętajmy, aby nie wchodzić na podejrzane strony oraz nie odpowiadać na SMS-y z nieznanych numerów” – ostrzega MRPiPS.
Ministerstwo przypomina, że wypełnienie i wysłanie wniosku o „500 plus” i „Dobry start” jest całkowicie bezpłatne. Żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosku nie żąda podawania danych mailem lub SMS-em. Przy składaniu wniosku online warto też zwrócić uwagę, czy odbywa się to za pomocą bezpiecznego połączenia.
E-wnioski w ramach programu „Dobry start” można złożyć na dwa sposoby: przez ministerialny portal empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. W przypadku programu „Rodzina 500 plus” dostępny jest także trzeci kanał: Platforma Usług Elektronicznych ZUS.
„Rodziny przekonały się do elektronicznej formy składania wniosków. Dzięki temu oszczędzają czas, a pieniądze szybciej trafiają na ich konta. Pamiętajmy, że złożenie wniosku przez internet jest całkowicie bezpłatne” – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
Program „Rodzina 500 plus” w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.
Złożenie wniosku w okresie lipiec-wrzesień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku.
Świadczenie z programu „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie będą mogli ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.


Informacja na temat 500+ na nowy okres

2019-07-17

Dotyczy składania wniosków na Rządowy Program „Rodzina 500+” od lipca 2019 roku.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Kraj. informuje. Rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze 500+ na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019 roku, składają od 1 lipca 2019 roku jeden wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na wszystkie dzieci.
W ten sposób otrzymają od 1 lipca 2019 roku prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500+), natomiast od 1 października 2019 roku na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 roku).
Uwaga rodzice muszą pamiętać aby złożyć wniosek do 30 września br., jeżeli chcą otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca 2019 roku.


Nowe 500+

2019-06-21

Plakat Rodzina 500+

Dołączone pliki:


BUS 500+

2019-06-21

W dniu 25 czerwca 2019 r. w godzinach od 9.00 do 10.00 na Rynku naszego miasta pojawi się BUS 500+.
W trakcje jego pobytu będzie można dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących Programu 500+ na nowych zasadach.

Dołączone pliki:


O. K. Centrum Języków Obcych Sp. z o. o. Prowadzi nabór kandydatów do projektu: „Pierwszy krok w drodze na szczyt kariery”

2019-03-27

Projekt obejmuje wsparciem 72 osoby młode (od 18 do 29 roku życia). Głównym celem projektu jest zwiększenie zdolności do podjęcia zatrudnienia przez osoby bierne zawodowo, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu oraz przez osoby ubogie pracujące*, zamieszkałe na terenie powiatów: międzyrzeckiego, krośnieńskiego, strzelecko-drezdeneckiego, żagańskiego i nowosolskiego woj. Lubuskiego.

W ramach projektu oferujemy:
- Doradztwo zawodowe z IPD
- Szkolenie zawodowe zakończone certyfikatem
- Szkolenie komputerowe
- Szkolenie umiejętności miękkich
- Pośrednictwo pracy
- Płatny staż zawodowy (3 miesiące)

W trakcie trwania projektu zapewniamy:
- wykwalifikowaną kadrę trenerów
- materiały szkoleniowe
- catering
- stypendium szkoleniowe
- stypendium stażowe
- zwrot kosztów dojazdu
- ubezpieczenie NNW dla stażystów

Udział w projekcie jest bezpłatny!
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Kontakt:
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres beata.filipek.icr@wp.pl w tytule wpisując Strzelce Krajeńskie lub kontakt pod numerem telefonu: 508 331 833.

*Osoby, których zarobki nie przekraczają płacy minimalnej (ustalonej na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę) lub osoby zamieszkałe w gospodarstwach domowych, w którym dochody (z wyłączeniem transferów socjalnych), przypadające na jedną osobę, nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu.
Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

przejdź do góry...

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich. Aleja Piastów 13, 66-500 Strzelce Krajeńskie, tel. (95)763-21-08, faks (95)763-24-05

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji